1.png
4.12. 2022
Den pro Karmu Srdcem

Myšlenka vést lekce jógy pro onkologicky nemocné se se zrodila spolu se založením jógového studia Karma Yoga.  Tyto  specializované lekce probíhají v Korunní ulici na Vinohradech již od roku 2013. Posledních pár let se tyto lekce rozrůstají po celé ČR.

inyan_icon.svg

Záměr: vést lekce jógy tak, aby na lekci mohli chodit i lidé, kteří se léčí. Vytváříme tak speciální lekci pro onkologické pacienty.  Klienti se nemusí nijak hlásit dopředu ani nepotřebujeme  žádné lékařské potvrzení. Rozumíme také tomu, že každý může přijít józe na chuť v jiné fázi léčby. Pro mnohé je jóga v době chemoterapie nebo ozařování nemyslitelná, někomu naopak může přinést vnitřní klid, který potřebuje k překonání toho nejhoršího. V době po ukončení léčby a při snaze návratu do běžného života může být jóga nejvíce užitečná. Vše je dočasné a uzpůsobené individuálním potřebám klientů – dokud nezískají sílu jít na „normální“ lekci.

inyan_icon.svg

ONKO JÓGU vedou zkušení lektoři, kteří si své vzdělání doplní na našem školení nebo jiném specializovaném terapeutickém vzdělání. Společná praxe na hodině je  kombinace jemného fyzického cvičení, dechového cvičení a vizualizace. Každý se pak může zapojit či praktiky vynechat podle toho, jak se ten den cítí. Důležitou součástí lekce jógy je podpůrná komunita. Skupinka, která vnímá, že energie společně vynaložená je násobená a schopností léčení svého těla umocněná.

2.png

4.12. Den pro Karmu Srdcem

Adventní čas, čas pro sebe a také pro dobročinost. Spojme příjemné s užitečným, věnujme čas sobě, józe, přátelům a výtežek z akce bude věnovaný na charitativní účely Karmy Srdcem.

5 lekcí s předními českými lektory, závěrečná gongová meditace, teplý čaj a cukroví, jednotné vstupné 1000 Kč.

 

 

1.png

Dříve jsme tomu říkali Onko Festival, ale vnímáme, že se jedná o něco mnohem více intimnějšího, osobnějšího. Celý den se odehraje ve velkém sále Karma Yogy. Prodáváme pouze 20 vstupenek  na celé odpoledne. Strávíme ho společně s jógou, povídáním, cukrovím a šálkem čaje. 

 

ODPOLEDNE NAPLNĚNÉ JÓGOU

12:00 - 13:00      Doteky ticha - Jemná jóga s Irenou Kubricovou

13:15 - 14:15      Hatha jóga - Jakub Bláha

14:30 - 15:30      Jemné plynutí na vlně dechu - Karolin Štraus 

15:45 - 16:45      Vánočně voňavá jin jóga ( s aromaterapií) - Veronika Carmanová 

17:00 - 18:30      Gongová meditace s Kamilou Černou