Pomoc konkrétním rodinám prchajícím před válkou

Sbírka stále probíhá

Zatím bylo věnováno 54.000 Kč  

konkrétním rodinám

 

274159797_498472818335632_829155651946575352_n.jpg
e2af8252-a3ac-4efe-ab4f-b5b6a8341d61.jpg
img_7894.jpeg

Finanční podpora šla paní Báře, která pomáhá této rodině:

Rodina čítá 4 osoby, starší pán se ženou, sestra ženy a její devítiletý syn. Ženy by měli od 1.dubna nastoupit do zaměstnání, pro muže ještě práci hledáme. Aktuálně se snaží seznámit s prostředím a je u nich znát pocit studu za jakoukoliv pomoc, ať už potravinovou či administrativní. Chlapec s mou dcerou běhají venku a objevují, takže dobré.

 

Finanční podpora šla paní Ireně, která pomáhá této rodině:

Rodina, která u nás bydlí od 28.2. je Marina maminka, Viktorie (14 let) a Veronika 8 let. Jejich tatínek Viktor tady již 13 let pracuje p ostavbách. Dojel si pro ně na hranice. Pochází ze západní Ukrajiny, kde mají domek, rodiče tam zůstali, je jim přes 70 let a nechtěli už nikam jít. Zatím v té oblasti je klid, boje probíhají cca 300km od nich. Taínek pobývá po ubytovnách, kam se rodina nevešla, tak jsou zatím u nás. Rádi by se co nejdříve vrátili domů, protože všechny peníze, které tady Viktor vydělal, vydělává, investovali do domku na Ukrajině a jeho rekonstrukci. Aktuálně jsem jim pomohla vyřídit všechny potřebné dokumenty, povídám si s nimi, sem tam je vezmu na výlet, psychika je na houpačce, pomáhám jim nyní hledat nějaké ubytování v Žacléři, kam se mají za měsíc přesouvat kvůli práci a kde by asi holky začaly zatím chodit do školy. Nejistota, jak a co bude je stresující. Jsou to fajn lidi, paní je ekonomka, na Ukrajině pracovala jako prodavačka obuvi, tatínek má Bc z matiky a informatiky, 4 roky Vš, ale nedodělala, kvůli penězům odešel do Čech...

Finanční podpora šla paní Evě, která zajistila ubytování a podporu věnovala na nákup nejdůležitějšího rodině:

Dvě ženy z Kyjeva, tří děti 10, 13 a 13 let, babička 84 let. Nasedli všichni do auta a přijeli při prvním útoku. Nechali v Kyjevě vše, i své muže a staršího syna 19 let. Paní, úspěšná podnikatelka, která vlastnila svůj bussines a byt přijela s kamarádkou, dětma a babičkou,  v jednom autě s pár igelitkama oblečení.

Finanční podpora šla paní Lence, která jí věnovala Zorce a její rodině:

Zorka využila finanční podpray k tomu, aby zachránila děti z dětských domovů na UK a veškerou finanční pomoc využila k další pomoci všem potřebným. Zorka zůstává největšinou hrdinkou. Z celého srdce jí děkujeme za její enthusiasm.