1.png
DEN PRO KARMU SRDCEM

„Vánoce jsou období pro zažehnutí ohně pohostinnosti v pokoji a dokonalý plamen dobročinnosti v srdci.“

-Washington Irving

DEN PRO KARMU SRDCEM 2023.
První prosincový víkend . Termín upřesníme.

Celý den zasvěcený józe a přátelům, v klidu si užít předvánoční čas.
Vyzkoušet si různé styly jógy a poznat nejlepší lektory široko daleko.
Prožít den v radosti a zklidnění, poslat radost dál v čase adventu, s vůní jehličí a vanilky.
To je náš plán, jak společně vytvořit  Den pro Karmu Srdcem.

3.png

Jak vypadal Den pro Karmu srdcem v roce 2022?

Loni jste mohli vyzkoušet kombinaci jemné terapeutické jógy a dynamické vinjásy. Dříve jsme tomu říkali Onko Festival, ale vnímáme, že se jedná o něco mnohem více intimnějšího, osobnějšího. Celý den se odehrál ve velkém sále Karma Yogy. 

Strávili ho společně s jógou, povídáním, cukrovím a šálkem čaje.  Na závěr nás zvuku gongu přenesl do jiné dimenze. 

3.png

13.15 - 14.15 - Jakub Bláha - Happy Hatha 

Začátek lekce se nesl v duchu protažení celého těla a energizujících pranajám, nasledovaný sérií pozdravů slunci, a poté ásanami, které se především soustředí na cvičení síly a rovnováhy. Lekce byla ukončena relaxací, ochlazující a balancující dechovou technikou

Jakub - "Joga je pro mě nekonečná cesta sebepoznání a poznání podstaty života.Na mých lekcích se setkáte s praxi zakořeněnou v tradiční Hatha joze. Můžete se těšit na asany, ale také na různé pranayamy, bandhy, mudry a kriye, protože jsou pro mě nedílnou součástí praxe.”

 

 

4.png

15:45 - 16:45 - Vánočně voňavá jin jóga ( s aromaterapií) - Veronika Carmanová 

Veronika  přinesla svou milovanou jin jógu provoněnou aromaterapií, která navodila atmosféru adventu a  vánoc. Za doteku vůně pomeranče a skořice jsme se uvolnili do blaha. Kadidlo, které je známé již od pradávna svými  schopnosti uvolňovat mysl, nás posunulo do jiné dimenze jemnohmotného světa.  Tato lekce jin jógy byla pohybová tečka celého dne a pomalu nás přesunula do prostoru meditačního gongu.

O Veronice: Zakladatelka Karma Yogy a Karma Srdcem je mámou celého projektu a dělá ji radost, když skrze jógu můžeme pomáhat.

10.png

12.00 - 13.00 - Irena Kubicová - Doteky ticha - 

" Jemná vinjása" - malá pohybová sdělení, která osvěžují smysl našeho hýbání, dýchání a prožitků nejenom na jógové podložce, ba právě mimo ni. Co a proč děláme a jakým způsobem? Dotkli jsme se...

Irenka - “Věřím v zázraky, které se nám před očima dějí každý den. Miluji nevšední krásu všedního dne: nesmělou sílu prvního ranního světla, válející se mlhy v krajině, vůni skal a vlhký vzduch, hořkou čokoládu, červené víno, len a vlčí máky v polích, verše, co plují srdcem, ponoření nohou do studené vody, horkou kávu, nádech na vysokém kopci a také Stíny, které k tomu všemu patří…"

 

1.png

14.30 - 15.30 - Karolina Idris Štraus - Jemné plynutí na vlně dechu

Vědomým jógovým pohybem, který vede dech, jsme vyústili do pulzujícího klidu.

Karolína - “Jsem lektorka s dvacetiletou zkušeností v oblasti orientálního tance a jógy. Věřím, že vědomý pohyb je cesta k poznání sebe sama a následně je to cesta, která vede ven. Jsem brand ambasadorka kanadské značky Lolë, certifikovaný kouč, zakladatelka, trenérka a choreografka taneční skupiny Matahari Group (od r. 2007).”

 

 

 

 

 

2.png

17.00 - 18:30 - Gongová meditace - Kamila Černá - Meditační koupel ve zvuku 2 velkých Gongů – křišťálových a tibetských mís. 

Zvuk a vlny Gongů a jiných nástrojů  jsou pociťovány v celém těle a nastává obnova celkové rovnováhy spolu s hlubokým uvolněním, zvuky prostupují tělem na buněčné úrovni.Unikátní setkání, s účinky pociťujícími nejen na poli těla i ducha, je vhodné pro všechny pro hluboké spojení sami se sebou.

O Kamile - Gong ji oslovil jako skvělý prostředek pro dosažení stavu hluboké relaxace, meditace a prostředek transformace.  Zkušenosti a praxi prohloubila v kanadském Vancouveru, kde se stal gong její pravidelnou duševní očistou. Nyní se vrátila ze školení Master Gong Trainingu, pod vedením věhlasného Dona Conreaux a Aidana McIntyre s novými zkušenostmi a spirituálními zážitky. S láskou předává  dál, při pořádání Zvukových meditačních lázní, jedinečného workshopu Zvukové terapie v lednu a srpnu 2023, pořádání koncertů a Celonočních Ceremonií. Možnost využít Individuální léčení zvukem – za zvuků křišťálových a tibetských mís a Gongu.

Studia, která se v minulosti
připojila k OnkoFestu:

BM Louny, Louny
YoGaia, Havířov
Sadhana Yoga Studio, Trutnov
Beleza, Karviná
Ganesha Jóga Studio, Jirkov

Think yoga, České Budějovice
Sokolovna, Hranice u Aše
Centrum Na Fialce
Centrum Zuzka
Grainspace

Fotogalerie
z minulých ročníků: