4.png
ŠKOLENÍ ONKO JÓGY
22.-24.11. 2024

Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím.
-  Carlyle

inyan_icon.svg

Záměr: vést lekce jógy tak, aby na lekci mohli chodit i lidé, kteří se léčí. Vytváříme tak speciální lekci pro onkologické pacienty.  Klienti se nemusí nijak hlásit dopředu ani nepotřebujeme  žádné lékařské potvrzení. Rozumíme také tomu, že každý může přijít józe na chuť v jiné fázi léčby. Pro mnohé je jóga v době chemoterapie nebo ozařování nemyslitelná, někomu naopak může přinést vnitřní klid, který potřebuje k překonání toho nejhoršího. V době po ukončení léčby a při snaze návratu do běžného života může být jóga nejvíce užitečná. Vše je dočasné a uzpůsobené individuálním potřebám klientů – dokud nezískají sílu jít na „normální“ lekci.

inyan_icon.svg

ONKO JÓGU vedou zkušení lektoři, kteří si své vzdělání doplní na našem školení nebo jiném specializovaném terapeutickém vzdělání. Společná praxe na hodině je  kombinace jemného fyzického cvičení, dechového cvičení a vizualizace. Každý se pak může zapojit či praktiky vynechat podle toho, jak se ten den cítí. Důležitou součástí lekce jógy je podpůrná komunita. Skupinka, která vnímá, že energie společně vynaložená je násobená a schopností léčení svého těla umocněná.

ŠKOLENÍ ONKO JÓGY

termín: 22. - 24. 11. 2024
Cena: 5 900 Kč

Lektoři: Mudr. Aneta Králová, Mudr. Tereza Kertesz, Mgr. Denisa Koubková, Mgr. Petra Holubová

Je nám neskutečnou ctít představit tým, který vede toto školení s obrovským zapálením pro věc a  pochopením. V důsledku si myslíme, že toto školení je více než školení pro ty, kteří chtějí učit ONKO jógu, že má obrovský přesah.

Pokud se však chcete  věnovat lidem, kteří mají různá omezení po léčbě nebo operacích, toto školení vám ukáže, jak na to?

Chcete se naučit vést lekce ONKO jógy, toto školení je absolutní základ?

Jste lektorka, terapeutka nebo jen člověk vnímavý a zvídavý a chcete si rozšířit obzory? Přijďte, nebudete zklamaní.

V rámci tohoto školení vám přiblížíme problematiku léčby onkologických pacientů
a ukážeme možnosti, jak jim pomoci jógy zlepšit jejich psychickou i fyzickou kondici.

Hledáte-li vzdělání v této oblasti, pak  jste na správné adrese.

 

 

_instagram_duben__2022.png

PROGRAM ONKO ŠKOLENÍ

Pátek: 16:00 – 21:00 hod. Úvod, seznámení a přednáška emoční aspekty onemocnění a jógová intervence, přednášet bude Mgr. Denisa Koubková. Poví vám o rakovině z pohledu psychosomatického onemocnění  (nemoc jako obrana, stres, duševní příčina), vymezení jógy pro onkologické pacienty, jógová praxe jako podpůrná péče při léčbě (ásany, vnitřní praxe, relaxace).  Páteční odpolední přednášku doplní Mgr. Petra Holubová, fyzioterapeutka zabývající se tématem fyzioterapie po onkologickém onemocnění. Nabídne vhled a také praktickou ukázku, jak fyzicky pracovat s bolavou tkání či jizvou .

Sobota: 8:30 – 16:30 hod. Celý den se vám bude věnovat MUDR. Tereza Kertezs , jogínka a onkoložka. S Terezou se společně seznámíte se základy onkologické léčby, nahlédnete do komplikované situace onkologických pacientů a budete se učit hledat jednoduché nástroje i na poli ajurvédy, jak se celkově stát silnou a citlivou oporou pro druhé.

Neděle: 8.00 - 15.30 hod.  Přednáška a fyzické cvičení MUDr. Anety Králové, jogínky a rehabilitační lékařky. Rehabilitační aspekt cvičení z pohledu lékařky.

Přijďte, prosím včas , alespoň 15 min. před začátkem, ať se v klidu naladíte, usadíte.

ČÍSLO ÚČTU PRO PLATBU ONKO ŠKOLENÍ : 115-2710100267/0100

[javascript protected email]

"Moc děkuji za krásné školení, i když toto téma není lehké. Těším se, že budu moct nabízet  klientkám, které prochází nebo si prošly touto nemocí pomoc v rámci Onko jógy a ještě zdarma, co víc si přát."

Děkuji Beata Tučková.

"Ahoj všem do Studia, ještě jednou bych chtěla poděkovat za víkend ve kterém proběhlo školení Onko jógy.  Školení bylo velice zajímavé, inspirující, plné důležitých informací a zanechalo ve mě spousty emočních a krásných pocitů. Holky lektorky (Anetka, Terezka, Baru, Lucka) byly skvělé a moc jim děkuji za vše co nás naučili a za vyčerpávající předané informace. Projekt je úžasný   Přeji Vám hodně štěstí a více takových, kteří chtějí pomáhat druhým... Děkuji moc." - Jana Valová, Yogastation Tábor

Školením se mi otevřely zcela nové dveře. Učit a předávat jógu lidem, kteří ji potřebují jako jedni nejvíc, mi dává hluboký smysl a těším se, jak nabité zkušenosti uplatním. - Veronika, Praha

Fotografie z minulých školení