Mudr. Aneta Králová

Rehabilitační lékařka a lektorka jógy. (www.anetakralova.cz

aneta_kralova_1.jpeg

Absolvovala LF UK v Plzni a od roku 2012 působí na Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2.LF UK a FN Motol.V roce 2017 atestovala v oboru Rehabilitace a fyzikální medicína.V rámci své praxe pracovala na lůžkovém rehabilitačním oddělení, na spinalní jednotce, ale nejvíce se vždy věnovala dětské rehabilitaci. Absolvovala lékařský diagnostický kurz Vojtovy metody pro lékaře, DNS kurz pro lékaře, kurz Manuální a myoskeletální medicíny a další.
Lektorkou jógy je od roku 2011, kdy dokončila 150h kurz v Power Yoga Akademii Václava Krejčíka a v józe se nadále dlouhodobě vzdělává (např. Jóga v rehabilitaci, UNIFY-ČR, Metodika cvičení dětské jógy, ČADJ a další).
Je školitelkou pro Power Yoga Akademii, s.r.o, Českou asociaci dětské jógy o.p.s, Karma školu jógy a další instituce. Vede pravidelné lekce jógy v Plzni. 
Jóga pro ni znamená SPOJENÍ. A to v mnoha rovinách i významech. 
Je pro ní o setkávání s lidmi, sdílení a zklidnění.
SPOJENÍM jejích dvou životních cest - rehabilitace a jógy, je i projekt Malá Jóga (malajoga.com). Který založila spolu s Hankou Luhanovou, ředitelkou České asociace dětské jógy (cadj.cz).
Tento projekt od roku 2016 zajišťuje pohybovou aktivitu onkologicky nemocným dětem v průběhu léčby. Na začátku roku 2024 tak již více než 170 dětí z celé České republiky mělo možnost cvičit v domácím prostředí dětskou jógou s vyškolenou lektorkou či lektorem.Nově tento projekt zajišťuje také lekce jógy pro rodiče hospitalizovaných dětí ve FN Motol.