Pomoc konkrétním rodinám prchajícím před válkou - jaro 2022

Sbírka byla již ukončena.
Celkem bylo věnováno téměř 100 000 Kč
konkrétním rodinám.

Finanční podpora šla paní Báře, která pomáhá této rodině:

Rodina čítá 4 osoby, starší pán se ženou, sestra ženy a její devítiletý syn. Ženy by měli od 1.dubna nastoupit do zaměstnání, pro muže ještě práci hledáme. Aktuálně se snaží seznámit s prostředím a je u nich znát pocit studu za jakoukoliv pomoc, ať už potravinovou či administrativní. Chlapec s mou dcerou běhají venku a objevují, takže dobré.

Finanční podpora šla paní Ireně, která pomáhá této rodině:

Rodina, která u nás bydlí od 28.2. je Marina maminka, Viktorie (14 let) a Veronika 8 let. Jejich tatínek Viktor tady již 13 let pracuje p ostavbách. Dojel si pro ně na hranice. Pochází ze západní Ukrajiny, kde mají domek, rodiče tam zůstali, je jim přes 70 let a nechtěli už nikam jít. Zatím v té oblasti je klid, boje probíhají cca 300km od nich. Taínek pobývá po ubytovnách, kam se rodina nevešla, tak jsou zatím u nás. Rádi by se co nejdříve vrátili domů, protože všechny peníze, které tady Viktor vydělal, vydělává, investovali do domku na Ukrajině a jeho rekonstrukci. Aktuálně jsem jim pomohla vyřídit všechny potřebné dokumenty, povídám si s nimi, sem tam je vezmu na výlet, psychika je na houpačce, pomáhám jim nyní hledat nějaké ubytování v Žacléři, kam se mají za měsíc přesouvat kvůli práci a kde by asi holky začaly zatím chodit do školy. Nejistota, jak a co bude je stresující. Jsou to fajn lidi, paní je ekonomka, na Ukrajině pracovala jako prodavačka obuvi, tatínek má Bc z matiky a informatiky, 4 roky Vš, ale nedodělala, kvůli penězům odešel do Čech...

rodina_ireny_kubicove_image_16875777.jpg

Finanční podpora šla paní Evě, která zajistila ubytování a podporu věnovala na nákup nejdůležitějšího rodině:

Dvě ženy z Kyjeva (Olga a Nataša), tří děti 10, 13 a 13 let, babička 84 let. Nasedli všichni do auta a přijeli při prvním útoku. Nechali v Kyjevě vše, i své muže a staršího syna 19 let. Paní, úspěšná podnikatelka, která vlastnila svůj bussines a byt přijela s kamarádkou, dětma a babičkou,  v jednom autě s pár igelitkama oblečení.

Financni pomoc od Karmy❤️ a dalsich drobnych pomocniku naprosto splnila svůj účel. Přijeli vystresovaní, v šoku, dva měsíce zůstali v námi pronajatém a zařízeném bytě, s naší a vaší podporou jim to stačilo k tomu, aby nabrali síly a nový směr a cíl. Nataša se přestěhovala do Kanady, kde má zázemí v podobě přátel, vzala sebou nemocnou maminku, dceru a jednoho psa. Dalšího psa se nám podařilo umístit do chovu vlčáků, nebylo reálné do Kanady vycestovat s oběma psy. Olga se rozhodla s dětmi vrátit na Ukrajinu do klidnější západní části. Nedokazala tady zůstat bez manžela. Takhle opravdu bleskově zareagovat ve chvili největší nouze bylo to podstatné. A za to moc dekujeme Veronice♥️♥️♥️♥️.

rodina_eva_zelinkova2.jpg

Finanční podpora šla paní Lence, která jí věnovala Zorce a její rodině:

Zorka Gural se o víkendu ze dne na den rozhodla, že pojede na Ukrajinu za svou dcerou Marjánou, jejím manželem a malými 4letými dvojčaty Iljou a Vladyslavem, které přes 8 měsíců neviděla. Neplánovala to, ale cítila, že musí za nimi. 3 dny na to 24. února na Ukrajině vypukla válka. Zorka se rozhodla je všechny vzít sem do Čech. Sbalili to nejnutnější, co se vešlo do osobního auta a vydali se na hranice. Bohužel během cesty, která trvala namísto pár hodin dva dny byla vyhlášena pro Zorky zetě branná povinnost. Marjána musela s dvojčaty a jednou igelitkou dorazit do Čech autobusem. Víc toho s dvěma malýma dětma nepobrala. Následující měsíc bydleli všichni společně ve dvou místnostech Zorčina pronajatého bytu společně s jejím synem, neteří a její roční holčičkou. Díky nespočtu dobrých skutků včetně materiální pomoci a především finančního daru od Karma srdcem se však Marjána s dvojčaty byla během prvních 2 týdnů schopna v klidu nadechnout a setřást ze sebe nejistotu, jak vše zvládnou v zemi, kde nikdy nebyli a nikoho neznají. 

Zorka by organizaci Karma srdcem chtěla z hlouby duše poděkovat, že její holčičce a celé rodině pomohla s takovou obrovskou samozřejmostí a láskou. 

Zorka využila finanční podpray k tomu, aby zachránila děti z dětských domovů na UK a veškerou finanční pomoc využila k další pomoci všem potřebným. Zorka zůstává největšinou hrdinkou. Z celého srdce jí děkujeme za její enthusiasm.

274159797_498472818335632_829155651946575352_n.jpg